Ograniczenie liczby posłów i senatorów

Treść ustawy zasadniczej, dyskusja nad jej zaletami i wadami.

Moderator: Majka

Czy jesteś za ograniczeniem liczby posłów

Ankieta wygasła 26 lis 2012, o 21:40

Tak
1
100%
Nie
0
Brak głosów
Nie wiem
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 1

Ograniczenie liczby posłów i senatorów

Postprzez Mikołaj » 31 sty 2012, o 21:40

Proszę o odpowiedz na pytanie czy jesteś za ograniczeniem liczby posłów do 1 "wybrańca narodu" na 100 tyś mieszkańców (to dało by liczbę ok 350-380 posłów). Ewentualnie - można by ograniczyć liczbę posłów do 1 na 100tyś głosujących (wtedy wytworzyła by się ciekawa sytuacja - w której kandydaci byli by "zmuszeni" do jeszcze lepszego przekonywania wyborców aby ci poszli do wyborów.

Są oczywiście pewne granice zmniejszania liczebności Sejmu. Wszystko to może służyć obniżeniu kosztów funkcjonowania tego gremium a także (poprzez ewentualne zmiany ordynacji wyborczej) może służyć poprawieniu efektywności rządzenia;)

Zachęcam do oddawania głosu w ankiecie na temat: czy jesteś za zmniejszeniem liczby posłów. Zachęcam także do rozwijania innych wątków związanych z władzą ustawodawczą (czyli z sejmem, senatem i prezydentem
Mikołaj
Administrator
 
Posty: 14
Dołączył(a): 15 sty 2012, o 19:22

Re: Ograniczenie liczby posłów i senatorów

Postprzez hsobiera21 » 31 sty 2012, o 22:11

tu jest pewna pułapka
jak to się mówi w ilości siła, zmniejszając znacznie liczebnośc sprawimy iż powstanie waskie grono , które może zawżeć wewneczny pakt i dbac o własna prywatę.
znowu zbyt liczny będzie miał zbyt wielesprzecznych interesów
moim zdaniem jest w miarę dobrze jeśli chodzi o liczebność , natomiast jest bardzo źle jeśli chodzi o sposób działania.
moim zdaniem jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego, tak samo z żądem jeśli wszyscy decyduja o wszystkim to nigdy nic nie zdziałamy.
Moim zdaniem powinno być tak iż są pewne grupy odpowiedzialne za prace nad ustawami i poprawkami oddzielne dla prawa rolnictw służby zdrowia. Cos podobnego istnieje i teraz ale każy w sejmie i senacie wprowadza własne poprawki tzw widzi mi się. a powinno byc grono ludzi, które tylko nad tym pracują i reaguja na zewnętrzne pomysły i albo je uwzględniają albo nie z zwróceniem uwagi na to co już istnieje i czy to nie jest sprzeczne z inną ustawą lub prawem i nie sprawi więcej problemów niż pomoże. następnie wniosek powinno się przesłać posłom do zapoznania powinny być przeedstawione za i ew. wątpliwości, jedno posiedzenie dla przekonania wszyskich do danego projektu i albo w prawo albo w lewwo.
Moim zdaniem jest dobrze tak jak jest, jeśli chodzi o ilośc ale powinno poprawić się działanie całego systemu.
hsobiera21
 
Posty: 5
Dołączył(a): 24 sty 2012, o 19:05


Powrót do Konstytucja RP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron