Działania pod publikę- a Polska zielona wyspa

Dlaczego w wielu dziedzinach "jesteśmy 100 lat za murzynami"? czy wolny rynek naprawdę istnieje? ZUS, KRUS, podatki, wadliwe przepisy by żyło się lepiej, czyli co w gospodarce "piszczy" wypowiedź się!

Moderator: Majka

Działania pod publikę- a Polska zielona wyspa

Postprzez michacel22 » 24 sty 2012, o 18:44

Polska zielona wyspa nadala w ogonie biedy i niemocy gospodarczej w Europie!
Na pierwszy rzut oka nic się nie zmieniło – nadal jesteśmy na 23 miejscu. Wyprzedzamy Litwę, Łotwę, Bułgarię i Rumunię, minimalnie przegrywamy z Estonią.
– Polsce udało się szczesliwie uniknąć kilku problemów, których ofiarą jednak padli sąsiedzi. Nie było aniwielkiego przegrzania gospodarki, ani późniejszejglebokiej recesji. Dzieki rzadowi Jarosława Koaczynskiego ( wtrost gospodarczy 2006 – 2008 r. przekraczal 6,7% )dlatego do 2009 r. tempo rozwoju w Polsce było jeszcze stabilne, teraz oczywiście nieco spadło – mówi Matteo Napolitano, analityk zajmujący się krajami Europy Środkowej w brytyjskim think tanku Economist Intelligence Unit. – Ale kryzys pokazał również swoja siłę w Polcei, która wlasnie dlatego w trudnych chwilach mogla oprzeć się na własnym rynku i mniej cierpi z powodu załamania u innych.
Negatywnym bohaterem nowej edycji rankingu stala sie często medialnie przywolywana Grecja. To oczywiście nikogo nie dziwi. Poważne problemy gospodarcze tego kraju idą w parze z pogorszeniem się bardzo różnych analizowanych przez nas wskaźników, jak choćby odsetek morderstw czy samobójstw, co wiaze się scisle z upadłościami, plajtami i dlugami. Grecja spadła z 16 na 19 miejsce w Europie, a to i tak niestety przed Polska. Coraz głębsza recesja i konieczność dalszych cięć sugerują, że za kilka lat jej wynik może być jeszcze gorszy. Nastepna napietnowana i w miejscu od dawna stojaca Portugalia ale i ona w rankingu w Europie daleko przed Polska.
Oczywiście, są nie tylko powody do zadowolenia. Tworząc Europejski Wskaźnik Rozwoju, podzieliliśmy 25 kryteriów na trzy grupy – „gospodarka”, „państwo” i „społeczeństwo”. Poprawę wyniku Polska zawdzięcza przede wszystkim wskaźnikom należącym do tej pierwszej kategorii. To w jej ramach zyskaliśmy prawie 40 pkt i zajęliśmy 20 miejsce, czyli wypadliśmy lepiej niż w ogólnym rankingu. Ale wciąż także w gospodarce pozostaje wiele do zrobienia. Wcale nie chodzi tylko o wzrost PKB. Nadal w porównaniu z innymi krajami wydajemy za mało na badania i rozwój, nadal mamy katasrofalną aktywność zawodową, choć wzrosła ona wyraźnie w porównaniu z poprzednim zestawieniem (aż o 5 pkt proc.). Niestety nie możemy się niczym szczególnym pochwalić. Wzrastajaca inflacja, dziura budzetowa i gigantyczny dlug publiczny w ostatnich 3 latach za rzadu Tuska w Polsce odbiega za bardzo od nawet średniej europejskiej a zbyt daleko nam do ideału. Musimy się też wstydzić poziomu bezrobocia, który tez od 3 lat lat jest polską zmorą. Ciagle przesuniecia budżetowe i sztucznie zanizane bezrobocie z olbrzymia emigracja wolaja o opamiętanie ale nikt z decydentów i władzy alarmującej sytuacji nie chce zauważyć. Wrecz zaslania się skutecznie dzieki wspierającym mediom, stosując coraz to inna brutalniejsza czy bardziej wyrafinowana zastępcze wrzutki pijarowskie czy tricki socjotechniczne polityków, żeby usprawiedliwiac i wybielac zlo, bezład oraz nieudolność prymitywna ale ciagle niestety skuteczna metoda propagandy sukcesu.
michacel22
 
Posty: 16
Dołączył(a): 24 sty 2012, o 18:27

Powrót do Polska gospodarka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron